Loc de munca: Tehnician Service It - Horus Center

Date generale Job

Tehnician Service It

Data expirarii
2025-02-28 17:56:03
Posturi disponibile
1
Industria
  • IT / Telecom
Disponibil in orasul
  • Pitesti
Nivel carieră
Mid-Level (2-5 ani)
Limbi straine
  • Nu este necesar
Oferta salariala
500-1000 €/luna
Full time

Descrierea postului

Angajam Tehnician Service IT

Cautam un tehnician IT-ist pasionat, deschis spre nou și care dorește să își dezvolte cunoștințele constant.

Responsabilitati :
• Asambleaza, configureaza si testeaza calculatoare si sisteme informatice.
• Asambleaza produse hardware IT.
• Se deplaseaza la sediul clientilor si pune in functiune sisteme IT
• .Instruieste utilizatorii.
• Configureaza si instaleaza unitati de lucru PC
• .Asigura conectarea echipamentelor electronice, punerea in functiune si programarea lor
• Asigura mentenanta si service-ul pentru sistemele IT, a componentelor retelei de calculatoare si a perifericelor;

Reprezinta un avantaj
• Cunoasterea in detaliu a sistemelor de operare Windows 7 /8/10 (instalare si configurare SO, drivere, interfete de retea, etc)
• . Cunostinte hardware (diagnosticare si remediere, configurare, instalare, asamblare calculatoare, depanare echipamente periferice)
• Cunostinte retele de calculatoare
• . Buna cunoastere a compatibilitatilor/ incompatibilitatilor intre diversele tipuri, modele si marci de componente;
• . Un mare avantaj il constituie cunostintele pentru reparatii la nivel de placa electronica, inlocuirea subansamblelor defecte : display, mufa incarcare, difuzor, touchscreen,

Beneficii

Ce oferim:

  • salariu in funcție de nivelul de pregătire
  • bonuri de masa

Candidatul ideal

Persoana punctuala, ordonata, comunicativa, cu simt organizatoric, responsabila si dornica de autoperfectionare; abilitati de comunicare cu clientii si restul echipei.

:• Studii medii/superioare;
• Experienta profesionala pe un post similar minim 3 ani;
• Carnet de conducere categoria B.